Křest knihy Vidím to jinak

20.08.2020

Dne 9.9.2020 proběhne v rámci DNE DYSLEXIE křest a následně autogramiáda mé knihy Vidím to jinak. Na této akci se můžete potkat nejenom se mnou, ale i se spoustou báječných lidí, kteří se na této akci podílejí a pomáhají lidem s dyslexií.

Pořádá DYS - Umění a věda na podporu dyslektickým dětem, z.s. www.dys.cz Místo a čas konání:

Vodárenská věž na Letné, Praha 7 9. září 2020 - Workshopy od 10:00 do 18:00 hodin Po dobu konání akce je pro návštěvníky vstup zdarma.

Budou dodržování všechna vládní nařízení v rámci Covid-19.

Motto 11. ročníku Dne Dyslexie:

"Mylujeme dyslexii....a umíme o tom mluvit"


Mylujeme dyslexii a umíme o tom mluvit..... už jedenáctým rokem se snažíme otevřít svět lidí, kteří mají vše tak trochu jinak. Ať už je to psaní (dysgrafie), čtení (dyslexie), počítaní (dyskalkulie), porucha řeči (dysfázie) nebo známé ADHD. Součástí 11. ročník bude spojen s velkým křestem a autogramiádou knihy Stanislavy Emmerlingové "Vidím to jinak".


Výtvarná umělkyně MgA. Alena Kupčíková Ph.D., a zároveň zakladatelka Dne Dyslexie, říká: "Den Dyslexie každým rokem přiláká mnoho lidí z celé České Republiky. Na Dni Dyslexie mimo jiné ukazujeme, jak můžeme doma pracovat s dítětem, rozvíjet ho, vzdělávat ho. Vládní omezení ve vztahu k onemocnění Covid-19 mimo svá negativa ukázala také to, že mnoho rodičů, aniž by chtělo, zvládlo tzv. "domškoláctví" na jedničku. Den Dyslexie bude provázet mnoho workshopů, které ukážou jak propojit správné vše tak, aby se dítě aktivovalo a nasměrovalo ke správnému čtení, psaní a

počítaní, jak pracovat s hyperaktivním dítětem, jak na dysfázií. Najit prostě to správné kormidlo a proplout světem "normálních" lidí. Workshopy s výtvarnými umělci, kteří svými úspěchy dokazují, jak jde s dyslexií žít a realizovat své sny. Workshopy s odborníky, kteří se zabývají různými spektry těchto znevýhodnění. Vrcholem Dne Dyslexie bude křest knihy "Vidím to jinak" S. Emmerlingové, kterou jsem měla tu čest ilustrovat. Kniha je příručka pro rodiče i pro ty, co dětem pomáhají. Neortodoxní pohled na problematiku ADHD, poruch učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie a dyskalkulie) a dalších neuro-vývojových poruch, prokládaná poznatky z vlastní dlouholeté praxe S.Emmerlingové. Řekla bych, že taková kniha na pultech ČR ještě není."


Workshopy, které budou probíhat po celý den ve stejnou dobu. Za DYS umělce: sochařka Markéta Korečková, malíř Ivan Komárek, sochařka a malířka Kateřina Novotná, malířka a sochařka Alena Kupčíková, režisér Jaroslav Černý - autor filmu DAR dyslexie, fotograf a soustružník Jindřich Matěk. Za odborníky, speciální pedagogy, kteří na problém dys nahlíží z různých úhlů, bude Jana Štěpánová, Stanislava Emmerlingová, Renáta Wolfová, Ludmila Leinweberová. Objeví se zde i odborník na Irlen syndrom Libor Štěpán. Jiný pohled na cizí jazyky, Alena Krömerová, překladatelka a tlumočnice, Dagmar Rýdlová autorka programu Jazyky-bez-bariér. Alternativní vzdělávání podpoří Soňa Mužíková.


O Dnu Dyslexie:


Den Dyslexie, který byl vyhlášen poprvé na světě dne 9.9.2010 v Národní galerii v Praze. Den Dyslexie založila výtvarná umělkyně Alena Kupčíková, která je sama tímto znevýhodněním "obdarována". Během 11-ti let se k ní připojili další umělci a odborníci. Vznikl také film Dar dyslexie.


Velice děkujeme všem účastníkům a organizátorům:


Magistrátu hlavního města Prahy www.praha.eu, mecenáši Gregorymu Pierrovi Grzegorowskému, DDM Praha 7 www.ddmpraha7.cz, Vodárenská věž na Letné www.vodarenskavezletna.cz, DYS - Umění a věda na podporu dyslektickým dětem, z.s. www.dys.cz, jazykovému centru Red languages www.redlanguages.cz, Pražskému Patriotu www.prazskypatriot.cz, vydavatelství Portál www.portal.cz, www.jazyky-bez-barier.cz, www.specialnipedagog.eu ,www.vizualnistres.cz, www.branakekniham.cz, www.specped.eu , www.alenakupcikova.cz, www.praktickapedagogika.cz, www.jaroslavcerny.cz, www.ivankomarek.cz, www.emmerlingova.cz, https://sonamuzikova.blogspot.com/ a dalším. V neposlední řadě děkujeme našim blízkým, kteří nám vždy pomáhají s přípravou a podporují nás.


Základní informace:


Kde: Vodárenská věž na Letné Na Výšinách 1000/1, 170 00 Praha 7 Vchod z ulice Korunovační. www.vodarenskavezletna.cz


Program workshopy a křest knihy 9. září 2020: 10:00 - 18:00 hod. - workshopy

10:30 hod. - křest knihy "Vidim to jinak"

17:00 hod. - autogramiáda knihy Vstupné ZDARMA


Kontakt pro novináře: Fotografie plakátu, tisková zpráva, fotografie z akce možno stáhnout zde: https://www.dys.cz/download/den_dys_2020.zip Aktuální informace sledujte na: www.dys.cz Za organizátory: MgA. Alena Kupčíková Ph.D. Bc. Alena Krömerová info@dys.cz alena.kromerova@dys.cz tel: 604 145 011 tel: 724 928 427